Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/motocdi/www/marek/sg.php:1) in /home/motocdi/www/marek/header.php on line 1
Maras-Tech
Admin Panel

Poradniki

Smoke Gauges

Kiedyś z nudów zrobiłem "zegar" na kontrolki w stylu Smoke :)

Potrzebne będą :
-Plexa pół-mleczna 1mm
-Plexa dymiona 1mm
-Folia samoprzylepna czarna*
-Rurka plastikowa o średnicy wewnętrznej podobnej do zamierzanej wielkości kontrolki
-Diody LED + Oporniki lub żarówki
-Glue Gun (pistolet na klej termo)
-Kropelka, SuperGlue, Cyjanopan itp
-Przydałby się dostęp do plotera tnącego

Więc tak tworzymy projekt (najlepiej w Corelu) i mamy 2 wyjścia

*1. Zanosimy do studia reklamy (zazwyczaj mają tam ploter) wtedy nie potrzebujemy folii bo maja na miejscu. Wytną ładnie za parę groszy ;) (osobiście polecam)

2. Drukujemy na rewersie folii (w odbiciu lustrzanym) jest tam papier i ładnie wycinamy nożykiem to co mamy na projekcie.

Następnie naklejamy na plexe mleczną wyciętą folię i wycinamy pod wymiar obudowy (okrąg, kwadrat, prostokąt co kto tam ma...)
ja akurat miałem obudowy po manometrach 60mm (tarcza wyszła ok 58mm) mamy ładnie wyciętą spodnią część tarczy teraz wycinamy z plexy dymionej taki sam kształt jak wyżej.
Gdy już to zrobimy nakładamy ją na wcześniej wyciętą plexe z folią, dociskamy przez kartonik np ściskiem stolarskim i po krawędzi kleimy jedną plexę z drugą Kropelką.
Gdy nam tarcza się klei ucinamy odpowiednią ilość rurki PCV (zależy ile chcemy kontrolek) długości ok 20mm. Teraz przykładamy do rewersu naszej tarczy w/w rurki
w odpowiednich miejscach (rurka ma za zadanie zdystansować nieco diodę od tarczy oraz zapobiec prześwitom na inne kontrolki) i oblejamy klejem z Glue Guna.
Teraz już pozostało tylko osadzić diody (polecam diody 10mm) które łatwo można zalać klejem termo, w rurce. Lutujemy oporniki na anodzie (+) i podpinamy.

Mały schemacik tarczy (z boku)

On

Off


Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody zabronione.
Powrót

stat4u
Admin Panel