Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/motocdi/www/marek/went.php:1) in /home/motocdi/www/marek/header.php on line 1
Maras-Tech
Admin Panel

Poradniki

Alu nakrętki na wentyle

Jak pisałem mam ciekawy patent na wg mnie ciekawe nakrętki na wentyle które raczej pasują do Rometów i innych pojazdów ;)
No to lecim :D
Potrzeba :
- 2-4 nakrętki na wentyl (zależnie ile kółek ma być)
- 2-4 STARSZE kondensatory elektrolityczne pasujące na wymiar (ja użyłem 220uF 16V)
- Kleszcze
- Cienki śrubokręt
- Nożyk do tapet
- Można też dodać do listy trochę kleju, silikonu1. Pisałem że kondensatory muszą być starsze gdyż nowe mają nacięcie zabezpieczające przed rozsadzeniem (chyba że komuś nie przeszkadza wzorek na denku).
Po lewej stary kondek, po prawej nowy z nacięciem :2.Rozcinamy delikatnie folię na kondensatorze i ja ściągamy3. Wydłubujemy śrubokrętem gumową zatyczkę, następnie nożykiem odcinamy (UWAGA NIE POCHLASTAĆ SIĘ) na zwężeniu i wywalamy flaki.4. Następnie nożykiem ścinamy lekko ząbki na nakrętce, nie za dużo bo może być luz wtedy. Powinniśmy otrzymać coś takiego :5. Teraz bierzemy puszkę z kondka i nakładamy na nakrętkę (u mnie wlazło na ścisk więc wprasowałem to w imadełku).
Przed nabiciem można kapnąć jakimś klejem do środka, ale nie jest to konieczne ;)Fakt nie jest to jakiś super-pro MZA Ventil Kappe lecz koszt mówi sam za siebie ;)
Koszt - 0-0.5 PLN
Można je nieco wypolerować co kto lubi ;)
Tak to wygląda w moto :Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody zabronione.
Powrót

stat4u
Admin Panel